RUSZTY STALOWE

Wyświetlono: 1 – 17 z 17 wyników

Istotnym elementem kominka, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie paleniska, jest ruszt. Odpowiada on m.in. za równomierne spalanie się opału. Oferujemy ruszty stalowy do kominka wykonane z podłużnych prętów, których odstępy zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu idealnego ciągu w kominku oraz łatwego zsypywania popiołu do popielnika. Każdy ruszt  stalowy z naszej oferty wykonany został z najwyższej jakości materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Są odporne na powstawanie odkształceń oraz zmęczenie elementu, co zapewnia im długą żywotność i wysoką trwałość. 

Ruszt stalowy do kominka na wymiar

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym możemy wykonać ruszt stalowy do kominka na każdy wymiar, w stosunkowo krótkim czasie. 

Wybierając ruszt stalowy na wymiar należy pamiętać, aby nie był on zbyt dopasowany do ścianek, ponieważ może się to przyczynić do jego pęknięcia lub zniszczenia paleniska. Dzieje się tak dlatego, że rozszerza się on pod wpływem wysokich temperatur, dlatego rekomendujemy zachowanie 5mm luzu w stosunku do wymiarów komory paleniska.