PROFILE

Wyświetlono: 1 – 7 z 7 wyników

Profile stalowe

Profile stalowe to elementy konstrukcyjne, które mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać w budowie maszyn, czy w budownictwie do spawanych konstrukcji, wykonując z nich m.in. ramy, przęsła, kratownice i inne elementy. Profile stalowe mogą mieć różne kształty oraz długości. Można je z łatwością przycinać i dopasowywać do preferowanych przez siebie wymiarów. Są wytwarzane przez walcowanie, gięcie, cięcie i inne procesy obróbki.

Zastosowanie profili stalowych

Profile stalowe, jak to już zostało zaznaczone, mają szerokie zastosowanie w różnych branżach, w tym m.in., w:

Budownictwie jako elementy konstrukcyjne, które służą do budowy ram nośnych, słupów, bel, dźwigarów, ram okiennych i drzwiowych. Są także powszechnie wykorzystywane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, halach przemysłowych, mostach i innych konstrukcjach stalowych.

Przemyśle jako podstawowe komponenty maszyn i urządzeń, takich jak ramy maszyn, regały magazynowe, podnośniki, podpory, konstrukcje rusztowań itp.

Motoryzacji do produkcji m.in. ram samochodowych, osłon i innych elementów konstrukcyjnych, a także w produkcji podwozi i zawierzeń.

Infrastrukturze drogowej, kolejowej i lotniskowej, np. do produkcji słupów oświetleniowych itp.

Profile stalowe cechuje wysoka wytrzymałość, trwałość, elastyczność projektowania, odporność na obciążenia i korozję, co sprawia, że są popularnym wyborem w wielu sektorach przemysłu i budownictwa. Ich różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala na dostosowanie do konkretnej aplikacji i spełnienie wymagań projektowych.

Rodzaje profili stalowych

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie profile stalowe o różnych rozmiarach i kształtach przekroju poprzecznego, w tym:

  • Ceowniki o kształcie przekroju liter „C”.
  • Dwuteowniki o kształcie przekroju litery „I” lub podobnym do litery „H”.
  • Kątowniki w kształcie litery „L”.
  • Teowniki w kształcie przekroju listery „T” i wiele innych.

Wszystkie dostępne u nas profile stalowe posiadają wysoką nośność i wytrzymałość. Wybierzcie wyłącznie, najwyższej jakości elementy konstrukcyjne od sprawdzonego dostawcy.