PODSTAWY POD KOMINEK

Wyświetlono: 1 – 20 z 23 wyników

Szkło hartowane przed kominek to niezbędny element wyposażenia. To gwarancja elegancji i funkcjonalności. Szyba hartowana przed kominek stanowi bowiem formę zabezpieczenia podłogi wokół paleniska. Dzięki zaś specjalnej obróbce cechuje ją wysoka wytrzymałość mechaniczna i odporność na różnice temperatur. Specjalnie wyprofilowana tafla może pełnić funkcję zarówno wytrzymałej i eleganckiej podstawy, jak i funkcję ochronną.

Dlaczego należy stosować szkło hartowane przed kominkiem?

Szyba hartowana przed kominek jest niezbędna, aby zadbać o bezpieczeństwo. Wydobywające się z wnętrza paleniska ciepło oddziałuje na otaczającą przestrzeń, a obszar znajdujący się tuż przy samej instalacji narażony jest na kontakt z rozgrzanymi powierzchniami. Nic więc dziwnego, że wymaga szczególnej ochrony. Oprócz tego, dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa są także iskry z kominka. Mogą nie tylko zniszczyć podłogę, ale także być przyczyną pożaru.  

Szkło hartowana przed kominek stanowi skuteczną izolację przed skrajnie wysokimi temperaturami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.