Regranulat

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników

Regranulat

W naszej ofercie znajdziecie znajdą Państwo także regranulat, w tym przede wszystkim regranulat styropianowy, powstały z przetworzonych tworzyw sztucznych, który może być ponownie wykorzystany, do produkcji innych wyrobów. 

Jak powstaje regranulat styropianowy?

Proces produkcji regranulatu styropianowego polega na zbieraniu zużytych styropianowych odpadów, ich sortowaniu, myciu i suszeniu. Następnie odpady te są mielone na drobne kawałki, które następnie są przetwarzane w procesie granulacji, co pozwala uzyskać granulat styropianowy. 

Zastosowanie regranulatu styropianowego 

Regranulat styropianowy może być wykorzystany w produkcji nowych wyrobów z tworzyw sztucznych, takich jak np. ramy rowerowe, elementy dekoracyjne, izolacje, czy opakowania. Może być także wykorzystany jako element zabezpieczający paczki przed ich wysyłką. Dzięki niemu, wysyłane kurierem produkty, dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. 

Warto również wspomnieć, że zastosowanie regranulatu styropianowego ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska, ponieważ pozwala na ponowne wykorzystanie materiału, który inaczej stanowiłby odpad. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.