Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak dobrać kosiarkę do wielkości i kształtu trawnika?

Systematyczne koszenie trawnika to podstawa jego pielęgnacji. Dobrze dobrana kosiarka bardzo ułatwia to zadanie. Dostępnych mamy wiele rodzajów tych urządzeń i wybranie właściwego modelu może być dość czasochłonne.

Jaką kosiarkę wybrać?

Na powierzchniach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych wystarczająca będzie kosiarka ręczna. Pozwalają one na precyzyjne koszenie, nie wymagają paliwa i są ciche, jednak mają małą wydajność, dlatego nie sprawdzą się na dużych murawach. Nie poleca się ich również do koszenia nierównych powierzchni.

Kosiarki spalinowe to dobry wybór dla trawników większych, do 200 metrów kwadratowych. Nie potrzebują dodatkowego zasilania i radzą sobie także z wysoką lub mokrą trawą. Kosiarki spalinowe nie wymagają przewodów, dlatego ułatwiają koszenie na murawach z krzewami i drzewami.

W przydomowych ogrodach o powierzchni do 500 metrów kwadratowych ciekawym rozwiązaniem jest kosiarka elektryczna. To ciche urządzenie, które nie wytwarza spalin, jednak jego ograniczeniem jest konieczność podłączenia do gniazdka elektrycznego. Zarówno kosiarki spalinowe, jak i elektryczne, można stosować na murawach o nierównej powierzchni.

Na większych trawnikach warto mimo wszystko używać kosiarki spalinowej. Dostępne są modele z napędem, który ułatwia prowadzenie urządzenia, taka kosiarka jest jednak stosunkowo ciężka. Model bez napędu jest lżejszy i łatwiej jest go stosować w ogrodach o nieregularnym kształcie oraz prowadzić między grupami roślin.

 


Kontakt ze sklepem