Zakupy na raty - bezpieczne rozwiązanie i spełnione marzenia
Mniejsze i większe zakupy to nasza codzienność – przedmioty się zużywają, pojawiają się nowe potrzeby, zainteresowania i marzenia. Część z tych wydatków nie jest problemem, na inne potrzebujemy środków, których nie mam do dyspozycji „od ręki”.
„Od ręki" czy na raty?
Niektóre osoby decydują się na odkładanie pieniędzy przez pewien czas, aby w całości zapłacić za towar lub usługę. Takie rozwiązanie ma swoje zalety – płacimy i od razu stajemy się właścicielami. Z drugiej strony przez dłuższy czas gromadzenia środków oferta może stać się nieaktualna lub nieatrakcyjna i okazuje się, że zakup nie spełni swojej roli lub nie przyniósł tyle radości, ile oczekiwaliśmy. Alternatywa to zakupy na raty – rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę!
Opłata dzielona na części - czyli zakupy na raty
Zakupy na raty to forma kredytu, czyli pożyczki, której spłata rozłożona jest na kilka części (czyli rat), które należy opłacić w określonym terminie. Kredyt ratalny, w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego, jest zaciągany na konkretny cel. Z takiej opcji możemy skorzystać zarówno podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym – w tym przypadku kredytodawca informuje nas o decyzji drogą elektroniczną. Robiąc zakupy na raty należy wypełnić wniosek, w którym znajdują się podstawowe pytania o dochody, wydatki i sytuację życiową. Wystarczy mieć „pod ręką” dowód osobisty, umowę o pracę lub inny dokument świadczący o dochodach. W sklepie stacjonarnym wniosek zwykle pomaga wypełnić sprzedawca, a decyzja o przyznaniu kredytu ratalnego przez bank zapada w kilka minut.
Zakupy na raty - zalety takiego rozwiązania
Kupowanie produktów na raty dla wielu osób może okazać się dobrym rozwiązaniem. Podczas remontu lub przeprowadzki, gdy na przykład potrzebujemy wyposażyć kuchnię i łazienkę w niezbędny sprzęt, zakup na raty pozwala szybko zaopatrzyć się w potrzebne urządzenia i od razu z nich korzystać. Wśród wielu ofert można znaleźć system ratalny, który zapewnia optymalne warunki spłaty – na przykład niskie odsetki, które doliczane są do kolejnych rat. Dostępne są opcje rozłożenia rat na kilka, a nawet kilkanaście części, więc sami decydujemy, jakie obciążenie jesteśmy w stanie ponieść, bez nadwyrężania budżetu.
Zakup towarów na raty jest sposobem, aby nie naruszać odłożonych oszczędności, które dają poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa lub są przeznaczone na większą inwestycję. Zakupy na raty i terminowe spłacanie odsetek stają się częścią historii kredytowej, co w przyszłości wpłynie na zdolność kredytową – stajemy się wiarygodnymi kredytobiorcami i możemy liczyć na lepsze warunki przy kolejnym wniosku.