Jakie paliwo wybrać do kosiarki spalinowej?

Jakie paliwo wybrać do kosiarki spalinowej? 

Kosiarka spalinowa z napędem znacznie ułatwia prace w przydomowym ogródku. Pozwala w szybki i dokładny sposób wyrównać trawnik do preferowanej długości, tym bardziej, że w sezonie zazwyczaj konieczne jest koszenie dwa razy w miesiącu. Sezonowa pielęgnacja trawy byłaby znacznie trudniejsza, gdybyśmy mieli do użytku kosiarkę bez napędu. Różnicę między nimi zauważą przede wszystkim osoby, które posiadają dużą działkę. Wówczas to kosiarka spalinowa z napędem będzie dla nich szczególnym wybawieniem. Podpowiadamy, jakie paliwo do niej wybrać.

Kosiarka spalinowa z napędem – ułatwienie sezonowej pielęgnacji trawnika 

Pielęgnacja trawnika w sezonie może być nie lada wyzwaniem, szczególnie wówczas, gdy posiadamy dużą działkę. Doskonale sprawdzi się przy niej kosiarka spalinowa z napędem. Może być używana nie tylko przez amatorów. Posłuży także do profesjonalnego przycinania darni na wielkopowierzchniowym terenie. Kosiarki spalinowe wyróżnia duża moc, szybkość, precyzja i wygoda pracy. W zależności od modelu możemy wybierać spośród różnych rodzajów napędów, wymiarów i funkcji dodatkowych. Duży ich wybór znajdziecie tutaj: http://hurtownia7.pl/sprzet-ogrodniczy-c2319, a jeżeli macie wątpliwości, którą kosiarkę spalinową wybrać, warto skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą. Pomoże on nam dobrać model, idealnie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Czasami bowiem wystarczy zdecydować się na model podstawowy z ograniczoną liczbą funkcji dodatkowych, z których i tak byśmy nie korzystali, dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze. Kosiarki spalinowe z napędem to także dobra opcja dla osób słabszych i starszych, które mają problem z prowadzeniem kosiarki przez wiele metrów kwadratowych trawnika. Osobom, które zdecydowały się na jej zakup podpowiadamy, jakie paliwo do niej wybrać. 

Jakie paliwo do kosiarki spalinowej? 

Do większości kosiarek spalinowych stosuje się mieszankę paliwowo-olejową, składającą się z benzyny i oleju do mieszanki dwusuwowej. Zazwyczaj stosuje się benzynę ołowiową o wysokim oktanowaniu, taką jak benzyna bezołowiowa 95 lub 98. Tak więc powinniśmy wybrać paliwo bezołowiowe, minimum 91. Najlepiej zaopatrzyć się w nie na stacji benzynowej dużych sieci.  Co do oleju do mieszanki dwusuwowej, zwykle stosuje się specjalny olej do silników dwusuwowych dostępny w sklepach z narzędziami lub sklepach ogrodniczych. Znajdziecie go również na naszej stronie internetowej, w zakładce sprzęt ogrodniczy. Ważne jest, aby stosować odpowiednie proporcje benzyny i oleju, zgodnie z instrukcjami producenta kosiarki spalinowej, aby silnik działał prawidłowo i aby zapewnić odpowiednie smarowanie.

Przed zakupem paliwa do kosiarki spalinowej warto także zapoznać się z instrukcją producenta. Dzięki temu będziemy mieć stu procentową pewność, że dobraliśmy do niej odpowiednie paliwo, które nie tylko zapewni odpowiednie smarowanie, ale też wydłuży żywotność naszego sprzętu. Jeżeli zaś macie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie paliwo do Państwa kosiarki spalinowej. 

Jakie paliwo wybrać do kosiarki spalinowej?
Jakie paliwo wybrać do kosiarki spalinowej?