Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Rożnica miedzy notebookiem i ultrabookiem

Osobisty komputer, notebook, laptop – wiele jest nazw dla przenośnych komputerów, które zadebiutowały na rynku w 1979 roku. Dzisiejsza oferta rynkowa takich modeli stawia przede wszystkim na poręczność oraz długie działanie baterii. W tym celu stworzone zostały ultrabooki, które cechują się idealnymi parametrami pod względem swej lekkości i czasu działania akumulatora.

Laptop vs. ultrabook

Przy wyborze komputera przenośnego kierujemy się parametrami, które są dla nas najważniejsze. Szukając modelu, który można łatwo i szybko zabierać ze sobą nawet na długie podróże, bardzo dobrym zakupem jest wybór ultrabooka. Cechuje się on niewielkim rozmiarem – jest zazwyczaj dwa razy mniejszy od standardowego laptopa, a przy tym jego waga nie przekracza dwóch kilogramów. Mimo małych wymiarów, drzemie w nim prawdziwa moc w postaci niezwykle wydajnych podzespołów oraz trwałej baterii, której praca bez ładowania w standardowym modelu wynosi pięć godzin, a w najlepszych ultrabookach nawet dziewięć.

Ponadto ultrabooki od notebooków różni również design – są one bardzo smukłe, a także wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak włókna węglowe czy aluminium. Natomiast wysoka wytrzymałość baterii to efekt zastosowania odpowiednich podzespołów, takich jak chociażby niewielki dysk SSD, który do funkcjonowania potrzebuje o wiele mniej energii od tradycyjnego dysku.

Innym aspektem odróżniającym notebooki od ultrabooków jest fakt, że te drugie potrafią przejść ze stanu hibernacji w tryb pełnej gotowości w przeciągu jedynie kilku sekund. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wspomniane wcześniej bardzo szybkie dyski SSD, ale również dzięki wyjątkowo wydajnym procesorom.


Kontakt ze sklepem