Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Pilarka – elektryczna czy spalinowa?

Pilarka to urządzenie przydatne nie tylko w pracy drwala. Sprawdzi się również w każdym domu, na przykład do pocięcia drewna opałowego lub przycięcia drzewek w sadzie. Pojawia się jednak pytanie, jaki model pilarki łańcuchowej wybrać – model elektryczny czy spalinowy? Obydwa rodzaje pilarek różnią się między sobą specyfikacją, która wpływa również na sposób ich użytkowania. Co warto wiedzieć na temat tych urządzeń?

Pilarka elektryczna a spalinowa – porównanie

Pilarka spalinowa to często wybierane urządzenie. Jest wytrzymała i można ją przenosić i stosować w dowolnym miejscu. Moc takiej pilarki liczona jest w koniach mechanicznych. Do pracy w ogrodzie i domu wystarczający będzie model o mocy do 2,5 koni mechanicznych. Mocniejsze modele, powyżej 2,5 do 9 koni mechanicznych mają profesjonalne zastosowanie. Ich wadą jest stosunkowo duża waga (nawet 10 kilogramów, z powodu metalowej obudowy). Pilarka spalinowa emituje spaliny, a podczas pracy wytwarza głośny hałas. Wymaga również częstych napraw. Pilarki spalinowe mogą mieć prowadnice długości do nawet ponad metra. Pilarka elektryczna działa w cichszy sposób i jest tańsza oraz lżejsza od wersji spalinowej. Nie wytwarza spalin, ponieważ zasila ją prąd elektryczny. Zakres jej pracy jest ograniczony właśnie przez dostęp do źródła zasilania o odpowiedniej mocy, dlatego często używana jest w pomieszczeniach. W domowych warunkach wystarczające będzie urządzenie o mocy do 2 kilowatów. Prowadnice pilarek elektrycznych mają długość do około 40 centymetrów.

 


Kontakt ze sklepem