Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jaki rower do jazdy po mieście?

Wiosna to doskonały czas, aby samochód lub komunikację miejską zamienić na rower. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim unikamy korków i kosztów związanych z przejazdem. Rower jest też dobry dla zdrowia – jeśli zaczniemy wykorzystywać go w dojazdach do pracy, szkoły czy na zakupy, zapewnimy sobie solidną dawkę ruchu, spalimy więcej kalorii i poprawimy sobie nastrój. Moda na jazdę rowerem to zdrowie i przyjemność w jednym.

Jaki sprzęt wybrać?

Aby z jazdy rowerem wyciągnąć jak najwięcej korzyści, należy wybrać sprzęt odpowiedni do przemieszczania się po mieście. Jeśli rower ma służyć wyłącznie do jazdy po ulicach, warto postawić na model miejski. Posiada on specjalną konstrukcję, dzięki której możemy podróżować w wyprostowanej pozycji i w ten sposób odciążyć kręgosłup.

Rowery miejskie są wyposażone w przerzutkę planetarną, zamontowaną w piaście tylnego koła, która umożliwia zmianę biegów podczas postoju. To przydatne rozwiązanie, gdy zatrzymuje nas sygnalizacja świetlna. Warto też wspomnieć, że tego rodzaju pojazdy często wyróżniają się eleganckim designem. Są bardzo popularne chociażby w Amsterdamie, który uchodzi za światową stolicę rowerów. Rower miejski przypominają tak zwane rowery fitness. To modele ze sztywnym widelcem i prostą kierownicą, które sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, jak i w lekkim terenie. Dla miłośników miejskich wycieczek oraz wypadów za miasto dobrym wyborem będzie uniwersalny rower górski. Jego konstrukcja jest przystosowana przede wszystkim do jazdy w terenie, ale może posłużyć również do wygodnego przemieszczania się po mieście. Na asfalcie bardzo dobrze radzi sobie także rower crossowy.


Kontakt ze sklepem