0

Jak zachować bezpieczeństwo przy kominku i małym dziecku?

Małe dzieci są ciekawe świata. Większość rzeczy, które spotykają na swojej drodze to nowość, którą trzeba sprawdzić. Maluchy chętnie uczą się przez doświadczenie, dotykanie, metodę prób i błędów. Ta chęć odkrywania jest bardzo cenna, ale może okazać się przyczyną bardzo dużych problemów.

Dzieje się tak, że nie wszystkie elementy otoczenia są bezpieczne dla małych dzieci. Do takich urządzeń z pewnością zaliczymy kominek. Płonący ogień może wzbudzić ciekawość dziecka. Istnieje możliwość, że pociecha dotknie gorącego elementu kominka przez przypadek. Wystarczy na chwilę odwrócić oczy, aby doszło do groźnego w skutkach wypadku. W jaki sposób rodzice mogą zapewnić bezpieczeństwo małemu dziecku w domu z kominkiem?
 

Odizolowanie ognia

Przede wszystkim warto zadbać, aby ogień w kominku był dobrze widoczny. Wiele dzieci instynktownie boi się ognia. Szklana zasłona, przez którą widać płomienie, może zniechęcić malucha do zabawy w okolicy kominka. Przy szczelnych, zamkniętych drzwiczkach dziecko nie będzie zdawało sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Skuteczną ochroną jest brak dostępu do paleniska. Kominek możemy zagrodzić przy pomocy dostępnych sprzętów lub zdecydować się na specjalną osłonę. Dostępne są barierki i parawany, które nie zasłaniają ognia, a jednocześnie stanowią skuteczną barierę dla dzieci. Takie osłony wyposażone są w drzwiczki, z których dorośli mogą korzystać, kiedy chcą podejść do paleniska. Warto szukać solidnych barierek, które można przytwierdzić do ścian, dzięki czemu jeszcze lepiej spełnią swoją funkcję, ponieważ takiej osłony mały odkrywca z pewnością nie przesunie.

 

 

 


Kontakt ze sklepem