Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak dobrać kosę spalinową?

Utrzymanie ogrodu w dobrym stanie wymaga czasu i wysiłku. I oczywiście odpowiedniego sprzętu, dostosowanego do powierzchni ogrodu oraz potrzeb właściciela. Niektóre urządzenia doskonale sprawdzą się na przykład w małych obszarach. Teren większych rozmiarów wymaga już większych inwestycji.

W każdym ogrodzie niezbędna jest kosiarka. Model spalinowy dostępny jest w różnych typach, dzięki czemu możemy znaleźć urządzenie odpowiednie do każdego ogrodu, zarówno małego, jak i tego o większych wymiarach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem kosy spalinowej.

Lekkie kosy spalinowe można wygodnie używać w mniejszych ogrodach lub wykorzystać do podcinania krawędzi murawy lub trawy wokół drzew. Nie są zbyt duże, dlatego można nimi swobodnie manewrować. Takie modele ważą do około 5 kilogramów i mają moc około 0,6-0,8 kilowata, czyli około 1 konia mechanicznego. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę, czy waga urządzenia umożliwia wygodne koszenie oraz sprawdzić komfort użytkowania uchwytu. Bardziej uniwersalne są kosy nieco cięższe, powyżej 5 kilogramów, przeznaczone do użytku w domowym ogrodzie, przy pomocy których usuniemy również krzewy i zarośla, z którymi nie poradziłyby sobie lekkie modele.

W przypadku dużych, wymagających terenów, potrzebny jest model o większej mocy, średnicy cięcia i z dużym zbiornikiem paliwa. Takie urządzenia są cięższe, ważą nawet ponad 7 kilogramów, ale dzięki mocy około 3 lub więcej koni mechanicznych (ponad 2 tysiące kilowatów) ułatwią koszenie trawników o dużej powierzchni lub nawet zaniedbanych ogrodów.

 


 


Kontakt ze sklepem