Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Czym się różni lustrzanka od aparatu kompaktowego?

Zanim zdecydujemy się na zakup najlepszego aparatu cyfrowego, to jest takiego, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania, warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżniamy dwie podstawowe grupy cyfrówek. Pierwsza z nich to lustrzanki, zaś drugą stanowią aparaty posiadające na stałe wbudowaną optykę, przez co określa się je niekiedy mianem aparatów kompaktowych. Należy podkreślić, że te dwie odrębne kategorie sprzętów spełniają tym samym zupełnie odmienne oczekiwania.

Chcąc wskazać na podstawowe różnice występujące pomiędzy lustrzanką a aparatem kontaktowym, można zacząć od podkreślenia faktu, iż lustrzanki mają bardziej skomplikowaną budowę, ale za to pozwalają uzyskać lepszą jakość zdjęć niż aparaty kompaktowe. Można powiedzieć, że kompakty stanowią zminiaturyzowana wersję lustrzanek. Poza tym, te pierwsze nie wykorzystują systemu migawek, a także – w większości przypadków – niemożliwa jest w nich wymiana obiektywu.

W konsekwencji, lustrzanki są propozycją dedykowaną raczej dla osób profesjonalnie zajmujących się fotografią, zaś kompakty przeznaczone są bardziej dla amatorów. Można zaobserwować ten podział choćby na podstawie gabarytów każdego z aparatów. Aparaty kompaktowe posiadają niewielkie rozmiary, a ich obsługa jest dosyć prosta i intuicyjna – wystarczy spojrzeć na wyświetlacz i w odpowiednim momencie nacisnąć przycisk spustu. Z kolei lustrzanki wymagają patrzenia w wizjer i posiadają rozbudowany system funkcji.


Kontakt ze sklepem