Co można przechowywać w zamrażarce?
Urządzenia chłodzące w gospodarstwach domowych to w większości przypadków sprzęty chłodząco-mrożące, które są podzielona na dwie części. W części chłodzącej lodówki przechowujemy potrzebne na co dzień produkty spożywcze. Część mrożąca jest zwykle mniejsza, jednak bardzo przydatna, bez względu na liczbę domowników czy ich zwyczaje związane z jedzeniem i gotowaniem.
Wnętrze zamrażarki bez tajemnic
W zamrażarce skrzyniowej możemy przechowywać bardzo dużą grupę produktów. Mrożenie to dobry sposób, aby przedłużyć trwałość mięsa i ryb, których nie jesteśmy w stanie przyrządzić w danym momencie. Do zamrażarki mogą także trafić warzywa i owoce, zarówno świeże, jak i sklepowe mrożonki. Mrożenie pozwala zachować wartości odżywcze świeżych warzyw i owoców, a domownicy mogą cieszyć się ich smakiem przez cały rok, nie tylko w sezonie. Dzięki mrożeniu nie zmarnujemy nadmiaru pieczywa – bochenki, bułki, drożdżówki, a nawet ciasta można włożyć do zamrażarki. W zamrażarce możemy przez dłuższy czas przechowywać sery, wędliny, masło lub tofu, aby mieć je pod ręką i wykorzystać w razie potrzeby. Nadprogramowa ilość ryżu, kaszy, makaronu i sosów– resztki z przygotowania obiadu również zamrozimy i wykorzystamy w późniejszym czasie. Osoby, które nie lubią codziennego gotowania, mogą przygotowywać większe ilości posiłków, podzielić je na porcję i wstawić do mrożenia.
Mrożone produkty należy przechowywać w przystosowanych do tego celu pojemnikach. Przed włożeniem ich do zamrażarki, warto opisać zawartość oraz wpisać datę – zanim zamrozimy produkt upewnijmy się, jak długo może on być przechowywany w ten sposób.