0

Hurtownia7 - sklep RTV, AGD, rowery

Kociołki myśliwskie

Kociołek żeliwny, garnek myśliwski I 8L +GRATISY

Kociołek żeliwny, garnek myśliwski I 8L +GRATISY
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 209,99 PLN 170,72 PLN netto
Indeks:
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 13,00 PLN (przedpłata) 18,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Kociołek żeliwny 8 litrowy wraz z uszami.

-

Odlew wykonany jest z żeliwa szarego. Dzięki grubości odlewu potrawy przez długi czas utrzymują temperaturę.

Środek kociołka jest w stanie surowym. Przed użyciem należy go rozgrzać wraz z olejem jadalnym na wysoką temperaturę do momentu wrzenia oleju. Następnie rozprowadzić pędzelkiem z naturalnego włosia olej po wszystkich ściankach oraz pokrywie. Kolejną czynnością jest wypalanie na palniku, lub w kuchence do momentu uzyskania złotego koloru(około 15 minut). Po tym zabiegu kociołek będzie w pełni gotowy do użytku przez długie lata.

Wymiary:

 • Wysokość kociołka wraz z pokrywą: 44 cm
 • Szerokość kociołka od góry: 27 cm
 • Szerokość kociołka z uszami cm
 • Głębokość kociołka 20 cm
 • Na tej aukcji w sprzedaży jest kociołek niemalowany naturalny odlew w żeliwa szarego.
 • Na życzenie klienta kociołek za dopłatą 19 zł może być malowany w kolorze czarnym po zewnętrznej stronie.
 • WAGA:  14 KG

-

PRZEPIS NA DOMOWE PRAŻONE

Oryginalny kociołek renomowanej, polskiej marki. Wykonany z najwyższej jakości stopu żeliwa odpornego na najwyższe temperatury. Kociołek może stać bezpośrednio w ognisku, a dzięki poręcznemu uchwytowi może być zawieszony również nad ogniskiem. Produkt posiada również odkręcane nóżki, przez co kociołek można umieścić w kominku lub bezpośrednio w palenisku. Dzięki wytłoczeniu na pokrywie masz pewność, że kupujesz oryginalny i bezpieczny produkt.

Uwaga:

Produkt należy użytkować zgodnie z dołączoną instrukcją, która gwarantuje, że zakupiony kociołek posłuży Ci na długie lata.

-

Zestaw zawiera:

 • Kociołek o poj. 8L (wewnątrz żeliwny)
 • Uchwyt z zaciskami
 • Odkręcane nóżki
 • Instrukcja montażu oraz użytkowania
 • Przepis na domowe prażone

KOCIOŁEK ŻELIWNY GARNEK MYŚLIWSKI 8L +GRATISY Pojemność 8 l

KOCIOŁEK ŻELIWNY GARNEK MYŚLIWSKI 8L +GRATISY Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 13 kg

KOCIOŁEK ŻELIWNY GARNEK MYŚLIWSKI 8L +GRATISY Kod produktu KOCIOŁEK ŻELIWNY EMAILOWANY

Odkręcane nóżki co ułatwiają przenoszenie / przewożenie oraz zastosowaniego także na różnego typu piecach i palnikach. Do Europy kociołki żeliwne przywieźli koczownicy madziarscy, którzy przywędrowali na ten kontynent około 1200 lat temu. Z tradycji węgierskiej kuchni zaczerpnęliśmy potrawy, które przyrządza się w kociołku żeliwnym lub inaczej kociołku węgierskim bezpośrednio na ognisku... Popularne potrawy to bogracz, czyli zupa gulaszowa lub pieczonki albo inaczej mówiąc prażonki. Także warto spróbować żeberka w kapuście, golonkę w piwie lub leczo albo gulasz grzybowy.

-

Do czego służą kociołki żeliwne?

Znane od wieków kociołki żeliwne obecnie przeżywają swój renesans. Dzięki nim możemy cieszyć się przygotowywaniem wyśmienitych potraw na świeżym powietrzu. Te długowieczne naczynia mają wiele zastosowań. Sprawdź, do czego dokładnie służą kociołki żeliwne.

Kociołki żeliwne, inaczej zwane bograczami, wytwarza się z żeliwa szarego. Gotowanie w nich jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba cały czas doglądać potrawy. Dzięki swojej budowie kociołek uchroni jedzenie przed przypaleniem. Nie trzeba się też martwić, że potrawa będzie niedogotowana, ponieważ kociołek nagrzewa się równomiernie.

Co przygotujesz w kociołku żeliwnym?

Tego typu kociołek jest naczyniem wielofunkcyjnym, stąd też można w nim przygotowywać różnorakie potrawy. Poleca się go szczególnie do robienia wszelkiego rodzaju gulaszy, zup, prażenia, duszenia czy pieczenia potraw zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Kociołek doskonale sprawdzi się także przy marynowaniu. Warto dodać, że przygotowywane w nim jedzenie jest zdrowe i dietetyczne. Zawiera niewielką ilość tłuszczu, jednocześnie zatrzymując w potrawach witaminy i składniki odżywcze.

Pojemność kociołka żeliwnego

Dostępne są różne pojemności kociołków, od takich nieprzekraczających 5l, przez 7, 10 czy 20l, aż po 36-litrowe naczynia,

Zalety kociołka żeliwnego

Zakup kociołka się opłaca – to naczynie posłuży nam przez wiele lat. Przygotowywane w nim potrawy są ciepłe nawet przez kilka godzin. Co ciekawe, poleca się go także anemikom, gdyż przygotowywane w kociołku potrawy zawierają więcej żelaza.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ Z KOCIOŁKAMI ŻELIWNYMI

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem