0

Zalety i wady pralki wirnikowej

Pralka Frania to pewnego rodzaju legenda. Był to model wirnikowy, który kilkadziesiąt lat temu był synonimem dobrobytu, a obecnie został zastąpiony przez bardziej nowoczesne pralki automatyczne. Jednak wirnikowe urządzenia wciąż są dostępne na rynku. Są one oczywiście bardziej zaawansowane i funkcjonalne od tych używanych kiedyś. Jakie są wady i zalety pralki wirnikowej i czy warto się na nią zdecydować?

Pralka wirnikowa – prosta i łatwa w obsłudze

Pralki wirnikowe charakteryzują się prostą konstrukcją. Nie są to urządzenia skomplikowane, dlatego są łatwe w obsłudze i stosunkowo rzadko się psują. W razie awarii ich naprawa nie jest trudna. Pralki wirnikowe są lżejsze i mniejsze od modeli automatycznych, dlatego doskonale sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Takie urządzenia są tanie, wyróżnia je także wyjątkowy retro design, dlatego będzie dobrym uzupełnieniem pomieszczeń w takim stylu.

W podstawowej wersji pralka wirnikowa odprowadzała wodę, ale jej nie doprowadzała, nie posiadała też grzałki i wirnika. Nowoczesne modele pralki wirnikowej posiadają te funkcje. Decydując się na model wirnikowy, trzeba pamiętać, że obsługa urządzenia jest prosta, ale także bardziej czasochłonna niż w przypadku pralki automatycznej. Mniejszy rozmiar pralki wirnikowej wiąże się z mniejszą pojemnością urządzenia. Taki model ma również mniej automatycznych funkcji.

Pralka wirnikowa nie sprawdzi się w przypadku dużego gospodarstwa domowego, ale będzie odpowiednia do małych mieszkań, dla osób mieszkających w pojedynkę, które rzadko robią pranie, lub na przykład w domkach letniskowych.

 


Kontakt ze sklepem