0

Wolnostojąca czy do zabudowy - którą lodówkę wybrać?

Lodówka jest niezbędnym elementem wyposażenia w każdym domu. Nawet jeśli nie gotujemy zbyt dużo, potrzebujemy miejsca, w którym przechowamy mleko lub lody, schłodzimy napoje albo przygotujemy lód. Do wyboru mamy dwa podstawowe modele lodówek – dostępne są urządzenia wolnostojące lub w wersji do zabudowy. Warto podjąć przemyślaną decyzję, ponieważ od wyboru lodówki zależy wygoda korzystania z kuchni na co dzień.

Wybór zależny od potrzeb

Obydwa rozwiązania mają swoje mocne i słabe strony. Lodówka zabudowana jest bardzo efektowna i estetyczna. Jeśli jest dobrze dobrana, jest praktycznie niewidoczna, a kuchnia wygląda dzięki temu schludnie. Lodówki zabudowane mają jednak mniejszą pojemność niż zajmujące tyle samo miejsca lodówki wolno stojące, dlatego sprawdzą się przede wszystkim w dużych kuchniach. Są też droższe od „tradycyjnych” lodówek. Lodówkę wolnostojącą można ustawić prawie w każdym miejscu w kuchni (zależy to od jej wymiarów) – jest bardziej mobilna, a przy okazji bardziej pojemna. Będzie to więc dobry wybór dla większej rodziny. Lodówki wolnostojące są tańsze niż modele do zabudowy. Problemem może być estetyka, ponieważ trudno jest znaleźć model idealnie dopasowany do wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że lodówki wolnostojące można kupić w różnych wariantach kolorystycznych.

Która lodówka jest lepsza? Wszystko zależy od kuchni i naszego trybu życia. Posiadacze większych kuchni lub osoby, które nie potrzebują wiele miejsca do przechowywania, śmiało mogą wybrać model do zabudowy. W mniejszych kuchniach lub przy większej liczbie domowników bardziej praktyczna będzie lodówka wolnostojąca.
Kontakt ze sklepem