Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Właściwości farby żaroodpornej

Farba żaroodporna jest specjalnym rodzajem farby. W przeciwieństwie do tych popularnie stosowanych, jest ona w stanie utrzymać się na powierzchni ogrzanej do bardzo wysokiej temperatury. Zwykłe farby nie sprawdzają się w takich warunkach i nie trzymają się dobrze na rozgrzanej powierzchni. Aby zachować estetykę i zadbany wygląd stalowych oraz żeliwnych elementów, warto zastosować farbę żaroodporną.

Farba żaroodporna – najważniejsze informacje

Tym, co odróżnia farbę żaroodporną od jej tradycyjnych odpowiedników, jest skład. Takie farby zwykle powstają na bazie specjalnej żywicy silikonowej. Można stosować je na stalowych powierzchniach, które są narażone na działanie ekstremalnie wysokiej temperatury, nawet powyżej 600 stopni. Farba żaroodporna powinna charakteryzować się bardzo dobrym kryciem oraz przyczepnością, a także być odporna na warunki atmosferyczne. Aby zachować jej właściwości, należy nakładać ją na oczyszczone, odtłuszczone elementy.

Do czego możemy stosować farbę żaroodporną? Sprawdzi się ona w motoryzacji, do malowania silników, rur wydechowych lub tłumików. Dekoracyjno-ochronne właściwości farby żaroodpornej można wykorzystać także w instalacjach grzewczych, takich jak piece kaflowe, kominki lub przewody kominowe.

Farbą żaroodporną można zastosować również do poprawy wyglądu grilla i rusztów oraz wyposażenia kotłowni. Większość farb żaroodpornych możemy stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, warto także zwrócić uwagę na ich odporność na środki chemiczne. Farba żaroodporna pełni także funkcję ochronną – może chronić powierzchnię, na przykład przed korozją.

 


Kontakt ze sklepem