Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Typy rowerów górskich

Mianem roweru górskiego zwykło się określać wszelkie przeznaczone do jazdy na terenie stwarzającym więcej przeszkód, na przykład w lesie czy na bezdrożach. Oczywiście na rynku istnieje większa dowolność – za rowery górskie uznaje się zarówno te modele, które zostały stworzone z myślą o jeździe po utwardzonych drogach w mieście, jak i wysokiej klasy sprzęt do sportów ekstremalnych.

Poszczególne rodzaje rowerów górskich

Rowery górskie możemy podzielić ze względu na ich zastosowanie. Najbardziej rekreacyjną wersją są modele ATB, przeznaczone do spokojnej jazdy, która dzięki pakowności tego roweru jest również wygodna. Z kolei najbardziej rozpowszechnione są rowery MTB, w których zastosowano już rozwiązania wzmacniające konstrukcję, jak na przykład specjalne ramy czy większa szerokość opon. Można nimi śmiało pokonywać nawet trudne trasy, polne drogi czy błotniste ścieżki w lesie. Dość zaawansowaną konstrukcją cechuje się model rowerów górskich nazywany rowerem downhillowym oraz jego bardziej swobodna wersja, czyli rower przeznaczony do dual-slalomu. Pierwszy model jest specjalnie dopasowany do zjazdów, przy czym poruszanie się nim pod górę lub na płaskiej powierzchni jest praktycznie niemożliwe. Rower do dual-slalomu umożliwia jazdę po dołach oraz stromych wzniesieniach, a przy tym o wiele bezpieczniejszą niż przy standardowym modelu roweru górskiego. Poważny sprzęt, stosowany do jazdy po górach, to rower enduro cechujący się sporą wagą i znakomitymi zabezpieczeniami. W kwestii kolarstwa ekstremalnego warto również wspomnieć o modelach przeznaczonych do freeride’u, przy których konstrukcji nacisk kładzie się na dużą zwrotność roweru.


Kontakt ze sklepem