Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Sporty rowerowe

Jazda na rowerze obecnie stała się ważnym elementem zdrowego stylu życia. Wielu mieszkańców miast chętnie zamienia samochód lub komunikację miejską na dwa kółka. Podróżowanie rowerem pozwala zadbać o zdrowie i zgrabną sylwetkę, a także oszczędzić czas spędzany w miejskich korkach. Poza rekreacyjną i funkcjonalną jazdą, rowery umożliwiają uprawianie interesujących i pełnych emocji dyscyplin sportowych.
 

Rowerowe dyscypliny sportowe

Najbardziej znaną dyscypliną rowerową jest kolarstwo szosowe, czyli długie, często wieloetapowe wyścigi. Jest to dyscyplina olimpijska, ale jej przedstawiciele występują w słynnych na całym świecie wyścigach – najbardziej znany z nich to Tour de France, do jednych z najważniejszych należy także Tour de Pologne. Podobną dyscypliną jest kolarstwo torowe, które od szosowego różnią trasy – w kolarstwie torowym wyścigi odbywają się na specjalnych torach, a nie publicznych drogach.

Bardzo widowiskową dyscypliną jest MTB, czyli mountain biking – kolarstwo górskie. Jest to jazda rowerem w trudnych warunkach, na wymagającym terenie. W trakcie jazdy na rowerach typu BMX również pokonuje się przeszkody, są to jednak sztuczne utrudnienia. Kolarstwo przełajowe to połączenie jazdy szosowej i górskiej – w czasie jazdy po trudnej drodze, aby pokonać niektóre z przeszkód, rowerzysta musi zejść z roweru i przenieść sprzęt.

Na rowerach można uprawiać także akrobacje rowerowe, jazda na dwóch kółkach jest też elementem triatlonu, a osoby niepełnosprawne na specjalnie przystosowanych modelach mogą uprawiać parakolarstwo.

 

 


Kontakt ze sklepem