Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Rodzaje szyb i drzwiczek do kominka

Szyba i drzwiczki to bardzo ważne elementy w kominku. Szyba izoluje palenisko od pomieszczenia, z kolei drzwiczki ułatwiają wygodne korzystanie z urządzenia. Do wyboru mamy różne modele, więc dobrym pomysłem jest poznanie najbardziej popularnych typów.

Szyby i drzwiczki – jakie wybrać?

Szyba przede wszystkim oddziela palenisko od wnętrza, chroni przed zbyt intensywnym ciepłem oraz zabezpiecza podłogę przed rozpalonymi węgielkami, ale spełnia także funkcję dekoracyjną. To przez nią widoczne są płomienie. Szyba zamontowana w kominku powinna być odporna na wysokie temperatury, nieodpowiednia tafla może pęknąć. Jedną z propozycji są szyby podwójne, które bardzo dobrze izolują wnętrze przed ciepłem. Zewnętrzna część ma niższą temperaturę. Jest to korzystne rozwiązanie jeśli wytwarzana przez kominek energia ma ogrzać cały dom. Ciekawostką są szyby pryzmatyczne, które dają efekt cofniętego paleniska. Łatwe do utrzymania w czystości są szyby pirolityczne, które są pokryte cząsteczkami tlenków chromu. Pozwala to na rzadsze czyszczenie, ponieważ drobinki sadzy dopalają się na powierzchni szyby.

Główną funkcją drzwiczek do kominka powinna być ich funkcjonalność. Trzeba zadbać, aby otwierały się w wygodny sposób – wcześniej warto pomyśleć, w jaki sposób będziemy korzystać z kominka. Na pewno trzeba wybrać model, którego uchwyt jest wykonany z nieprzewodzącego ciepła materiału. Drzwiczki także mogą pełnić funkcję dekoracyjną – w połączeniu z ładną szybą będą wspaniałą ozdobą każdego wnętrza.

 

 


Kontakt ze sklepem