Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Podkaszarka spalinowa czy elektryczna?

Najpopularniejszym narzędziem do dbania o zieleń przydomową jest kosiarka. Jednak podczas pielęgnacji trawnika prędzej czy później okazuje się, że kosiarka to tylko jedno z urządzeń niezbędnych do efektywnego dbania o zieleń. Gdy chcemy dotrzeć do wszystkich zakamarków ogrodu, powinniśmy zdecydować się na zakup podkaszarki. Poniżej doradzamy, jaką podkaszarkę wybrać: spalinową czy elektryczną?
Podkaszarki dzielą się na kilka rodzajów. Są to: podkaszarki elektryczne, spalinowe, akumulatorowe. Zalicza się do nich także kosy spalinowe (zwane wykaszarkami).
 
Podkaszarka spalinowa
Ta podkaszarka została stworzona z myślą o wymagających użytkownikach. Poradzi sobie zarówno z zaniedbanymi, rzadziej pielęgnowanymi powierzchniami, jak i z dużymi terenami. Podkaszarka spalinowa składa się z żyłki tudzież z nożyków, noży lub tarczy tnących oraz z silnika o mocy od 1 do 2 KM. Jej moc jest zdecydowanie wyższa niż tej elektrycznej. Ma to wpływ na wagę urządzenia. Jest ono cięższe i wymaga mocowania za pomocą pasa podtrzymującego. Szerokość cięcia jest dość duża, często wynosi ponad 40 cm. Wady tej podkaszarki to głośna praca i wydzielanie spalin.
 
Podkaszarka elektryczna
Ten typ podkaszarki jest lekki, wygodny w użyciu i cichy. Został stworzony z myślą o koszeniu niewielkich połaci terenu, a mówiąc ściślej – ogródków przydomowych. To urządzenie dosyć tanie (oczywiście produkowane są różne modele z dodatkowymi opcjami, które mogą mieć wpływ na cenę). Podkaszarka elektryczna składa się z głowicy z żyłką nylonową, która wysuwana jest automatycznie, półautomatycznie lub ręcznie. Ma ona także silnik elektryczny posiadający moc do 1000 W. Urządzenie posiada nieco mniejszą szerokość cięcia niż kosiarki spalinowe (od 20 do 30 cm). Właściwie głównym mankamentem jest przewód elektryczny, który może przeszkadzać w trakcie pracy, ograniczając zasięg i ruchy.

Kontakt ze sklepem