Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Podkaszarka a kosiarka – czym się różnią?

Zarówno kosiarka, jak i podkaszarka, to narzędzia służące do pielęgnacji trawników w ogrodach, ogródkach czy parkach. Zatem zanim zabierzesz się do strzyżenia swojego trawnika, sprawdź czym różnią się te sprzęty.
 
Co to jest podkaszarka i do czego służy?
 
Podkaszarka to sprzęt przeznaczony do koszenia trawy w miejscach trudno dostępnych, na przykład wokół drzew, przy ogrodzeniach, między roślinami itd. Jednym słowem jest to narzędzie, które umożliwi skoszenie trawy wszędzie tam, gdzie nie można wjechać kosiarką. Sprawdzi się w miejscach, gdzie systematycznie dba się o zieleń. Najczęściej wyposaża się podkaszarkę w elektryczny lub spalinowy silnik o mocy 1,1 KM oraz nylonową żyłkę, którą mocuje się do obrotowej głowicy.
 
Kiedy wybrać kosiarkę?
 
Kosiarki dzielą się na ręczne, elektryczne i spalinowe. Występuje także podział na kosiarki pchane ręcznie, samojezdne (w tym traktorki ogrodowe), poduszkowe i automatyczne. Ten sprzęt nastawiony jest jednak na koszenie większej powierzchni terenu. Stąd też jeśli masz niewielki i ciasny ogródek, nie obejdziesz się bez podkaszarki. Jeżeli jednak masz zamiar skosić dużą powierzchnię, wówczas kosiarka będzie nieocenioną pomocą w szybkim, sprawnym i wygodnym wykonaniu prac ogrodowych.

Kontakt ze sklepem