Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Piła elektryczna czy spalinowa?

Zarówno pilarki elektryczne, jak i spalinowe, posiadają swoje zalety. Wybór pomiędzy obydwoma rodzajami omawianych urządzeń sprowadza się głównie do tego, w jakim celu będą używane.

Do niezbyt intensywnego domowego użytku lub prac w ogrodzie warto wybrać pilarkę elektryczną. Są to stosunkowo lekkie urządzenia, dość ciche, których konserwacja oraz użytkowanie nie powinny sprawić żadnych kłopotów nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Do pracy potrzebują zewnętrznego zasilania, nie jest to jednak jakąś wielką niedogodnością w sytuacji, gdy takiej pilarki używa się głównie w pobliżu domu lub na działce. Należy jedynie uważać, żeby nie przeciąć przewodu zasilającego lub przedłużacza. Poza tym w sprzedaży są już modele wyposażone w akumulator, niestety, jedno ładowanie wystarczy maksymalnie na godzinę. Owszem, pilarki elektryczne są słabsze od spalinowych, ale modelami pochodzącymi od renomowanych producentów bez większych problemów można np. pociąć drewno do kominka czy ściąć niewielkie drzewo.

Pilarki spalinowe są głośniejsze, cięższe, droższe w eksploatacji oraz zakupie, a także trudniejsze w użytkowaniu i konserwacji. Dzieje się tak ze względu na obecność silnika spalinowego, któremu należy poświęcić zdecydowanie więcej uwagi, niż silnikowi elektrycznemu. Jednakże pilarki spalinowe mają dwie bardzo ważne zalety.

Przede wszystkim nie potrzebują zewnętrznego zasilania, ponieważ wystarczy skorzystać z odpowiedniej mieszanki paliwowej przystosowanej do dwusuwowego silnika stosowanego w tego typu urządzeniach. Poza tym są zdecydowanie mocniejsze, dzięki czemu są doskonałą opcją do profesjonalnych zastosowań, np. w lesie, w ratownictwie czy na budowie. Pocięcie drewna opałowego za ich pomocą również nie nastręcza większych trudności – wystarczy odpowiednia mieszanka paliwowa, naostrzone zęby w łańcuchu i odpowiednie umiejętności, żeby pilarka poradziła sobie z każdym rodzajem drewna, nawet przesuszonym dębem. Ponadto warto zastanowić się nad zakupem urządzenia wyposażonego w katalizator spalin.

Dlatego do przydomowych prac, gdzie istnieje bezproblemowy dostęp do energii elektrycznej, można zakupić pilarkę z silnikiem elektrycznym. Do bardziej profesjonalnych lub obciążających zastosowań, takich jak cięcie dużych ilości drewna w lesie czy na opał, warto kupić dobrej jakości pilarkę spalinową.


Kontakt ze sklepem