Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Pielęgnacja piły i bezpieczeństwo pracy

Narzędzia ułatwiające pracę są przydatne w każdym ogrodzie. Dzięki nim szybciej i skuteczniej możemy wykonywać różne czynności, które byłyby bardziej czasochłonne i meczące bez użycia odpowiedniego sprzętu. Do takich narzędzi należy z pewnością piła, dzięki której poradzimy sobie na przykład z cięciem gałęzi lub desek. Najpopularniejszą wersją piły do drewna jest oczywiście zwykła płatnica, jednak jeśli zamierzamy używać jej często, dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w mechaniczne urządzenie, na przykład piłę łańcuchową spalinową, elektryczną lub akumulatorową.

Jak dbać o piłę łańcuchową?

Do sprawnego i bezpiecznego stosowania piły łańcuchowej niezbędna jest właściwa pielęgnacja oraz stosowanie się do kilku zasad pracy.

W piłach elektrycznych i spalinowych najważniejszym elementem tnącym jest łańcuch z zębami napędzany silnikiem. Ten z kolei do prawidłowej pracy potrzebuje oleju, dostarczanego przez automatyczny system ze specjalnego zbiornika. Pamiętajmy, że olej musi być dobrej jakości, zaś filtry powietrza czyste. Warto także szukać modeli, które są wyposażone w zatrzymujący łańcuch oraz osłonę bezpieczeństwa – dzięki tym elementom łańcuch zatrzyma się po zwolnieniu włącznika, a samo urządzenie unieruchomi się, jeśli dojdzie do odbicia. Wybierając piłę spalinową zwróćmy uwagę na działanie sprzęgła ośrodkowego, dzięki któremu bez problemu przeniesiemy urządzenie bez wyłączania silnika.

Bezpieczne stosowanie piły w dużym stopniu zależy od użytkownika, który powinien zaopatrzyć się w rękawice i ochronne okulary oraz zadbać o właściwy naciąg łańcucha. Dodatkowo, aby urządzenie działało sprawnie, łańcuch musi być dobrze naostrzony – najlepiej w profesjonalnym serwisie.

 

 


Kontakt ze sklepem