0

Naprawa pękniętej szyby kominkowej

Szyba kominkowa jest ważnym elementem kominka. Powinna być dobrze dopasowana do wielkości otworu w drzwiczkach, a także wykonana z odpowiednich materiałów, które są odporne na wysokie temperatury. Szyba pełni też funkcje estetyczne – jeśli chcemy obserwować ogień, powinniśmy zadbać o jej czystość.

Właściwie wybrana szyba poradzi ona sobie z wysoką temperaturą oraz naciskiem podczas czyszczenia, jednak przypadkowe uderzenie może spowodować poważną usterkę. Rozbitą, zniszczoną szybę z oczywistych względów należy wymienić.

Wymiana szyby kominkowej

Pierwszym krokiem powinny być dokładne pomiary oraz wybór szyby o odpowiednich wymiarach. Należy pamiętać, że zanim zajmiemy się montażem nowej szyby, należy usunąć resztki pozostałego szkła, a także pozostałości kleju oraz sznurka, który znajdował się pod szybą. Pomocnym narzędziem będzie tutaj delikatny papier ścierny.

Kolejnym ważnym etapem jest uszczelnienie drzwiczek. W zależności od modelu drzwiczek kominkowych stosuje się na przykład specjalny sznur. Innym często spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie silikonu – w takim przypadku niezbędne jest wyjęcie drzwiczek kominkowych, ponieważ aplikacja silikonu wymaga szczególnej precyzji. Montaż sznura jest mniej skomplikowany, należy jednak zwrócić uwagę, aby umieścić go dokładnie w przeznaczonym miejscu. W tak przygotowanych drzwiczkach kominkowych umieszczamy nową szybę.

Jak widać nie jest to zadanie, które wymaga doświadczenia i z wymianą pękniętej szyby kominkowej jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie.


 


Kontakt ze sklepem