Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kina domowego?

Jeszcze kilkanaście lat temu telewizor z anteną za oknem był podstawowym wyposażeniem każdego polskiego mieszkania. To właśnie telewizja była najważniejszą, a zarazem najłatwiej dostępną formą rozrywki dla wielu. Dzisiaj coraz częściej możemy spotkać osoby, którzy w wyraźny sposób deklarują, że nie oglądają telewizji. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają w domu telewizora z dobrym zestawem kina domowego. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego zestawu?

Patrzmy całościowo

Dobre kino domowe należy rozpatrywać całościowo – kino domowe jest tak dobre, jak dobry jest jego najsłabszy komponent. Musimy zatem dobrać do siebie zarówno sam telewizor, odtwarzacz Blu-Ray (coraz rzadziej odtwarzacz DVD), amplituner oraz zestaw głośników (minimum 5.1, zestawy 2.1 są już rzadko spotykane). Ważne, żeby wszystkie te urządzenia były kompatybilne ze sobą. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu od jednego producenta, ewentualnie zakup poszczególnych elementów kina domowego w oparciu o rekomendacje jego wytwórców.

Warto zwrócić również uwagę na moc wyjściową amplitunera, liczoną dla wszystkich kanałów oddzielnie, liczbę kanałów czy rozmiary całego zestawu. W przypadku liczby kanałów należy zwrócić uwagę na zapis – jeżeli po kropce znajduje się cyfra 1, wówczas istnieje możliwość podłączenia subwoofera. Dodatkowe opcje, takie jak złącze HDMI, porty USB czy dobrej jakości kable (przynajmniej z miedzi 6N, a najlepiej z metali szlachetnych) także są mile widziane.


Kontakt ze sklepem