0

Na co zwrócić uwagę, kupując pierwszy rower dla dziecka?

Jazda na rowerze może być świetną zabawą, a przy okazji pozytywnie wpływać na rozwój i budowanie dobrych nawyków u malucha. Dlatego kupno rowerka dla dziecka to bardzo dobry pomysł. Nauka jazdy i wspólne przejażdżki są również wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie czasu przez rodzica i jego pociechę.

Kiedy najlepiej kupić pierwszy rower dla dziecka? Taki pojazd jest odpowiedni dla maluchów, które już potrafią pewnie chodzić. Zwykle taką zdolność dziecko osiąga w wieku około dwóch lat, ale jest to kwestia indywidualna, ponieważ każdy maluch jest inny i rozwija się w swoim tempie.

Pierwsze rowerki dziecięce

Dobrym rozwiązaniem na początek jest tak zwany rowerek biegowy, czyli mały rower bez pedałów. Maluch początkowo chodzi z rowerkiem między nogami, a następnie zaczyna odpychać się od ziemi, balansować i łapać równowagę, co jest dobrym przygotowaniem do kolejnego etapu. Po kilku latach, około 4. lub 5. roku życia, maluch jest gotowy, aby przesiąść się na zwykły, dwukołowy rowerek z pedałami.

Pierwszy rower, o typowej konstrukcji, powinien być dostosowany do wzrostu dziecka. Błędem jest kupowanie roweru zbyt dużego. Oczywiście jest to praktyczne rozwiązanie, ale niezbyt bezpieczne dla malucha. Dziecięcy rower powinien mieć taką wysokość, aby mały kolarz był w stanie bez problemu wsiąść na siodełko oraz wygodnie z niego zsiąść. Rodzice powinni też zadbać, żeby maluch, siedząc na rowerze, mógł w każdej chwili asekurować się, dotykając stopami ziemi.

Po zakupie roweru należy pomyśleć także o akcesoriach – dobre oświetlenie, dzwonek i kask są niezbędne, aby dziecko mogło bezpiecznie poruszać się swoim pojazdem.

 


Kontakt ze sklepem