Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Kosiarki samojezdne – jak wybrać optymalny model?

Kosiarka samojezdna, nazywana też traktorkiem ogrodowym, to nie tylko pożyteczne urządzenie, ale też sposób na świetną zabawę. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego typu sprzętu, warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę samojezdną.
 
Wygoda, jakość i cena
 
W przypadku kosiarek samojezdnych nie zawsze sprawdzą się te najtańsze modele, ponieważ najczęściej  w takim wypadku mamy do czynienia z ograniczeniem funkcji praktycznych i przewagą tych związanych z wygodą użytkowania. Nie warto jednak inwestować w zbędne elementy wyposażenia, jeśli wiemy, że nie będziemy mieć okazji do ich użycia.
 
Sam proces koszenia jest przyjemny pod warunkiem, że nie trzeba operować zbyt dużą ilością przyrządów do sterowania. Ważna jest także pozycja. Do najwygodniejszych kosiarek należą te o konstrukcji step-through¸ czyli posiadające płaską podłogę. Taka budowa ma jednak wpływ na zwiększenie masy kosiarki, a co za tym idzie, na zużycie paliwa.
 
Szerokość koszenia
 
Szerokość koszenia powinna zostać dobrana do powierzchni i ukształtowania terenu, o który mamy zamiar dbać. Jeśli elementy tnące znajdują się z przodu ramy nośnej traktorka, wówczas łatwiej będzie nam obserwować efekty pracy. To jednak nie wszystko – tu istotny jest mniejszy skręt, który pozwala na koszenie w ciaśniejszych zakamarkach. Dużym ułatwieniem będzie również elektryczne włączanie napędu noży za pomocą guzika.

Kontakt ze sklepem