Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Kosiarka spalinowa czy elektryczna?

Przy zakupie kosiarki warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ich pominięcie może skutkować zakupem urządzenia, które nie będzie spełniać pokładanych w nim oczekiwań.

Przede wszystkim kosiarki elektryczne są lżejsze, tańsze oraz prostsze w obsłudze. Wystarczy podłączyć takie urządzenie do gniazdka elektrycznego, żeby swobodnie kosić trawnik. Niestety, jest to urządzenie. Które posiada również wady. Otóż kosiarka elektryczna wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Dlatego przy jej użytkowaniu wymagana jest najwyższa ostrożność, ponieważ przecięcie zasilającego kabla w najlepszym wypadku może unieruchomić kosiarkę. W najgorszym – wywołać zwarcie w instalacji elektrycznej lub nawet porazić prądem nieostrożną osobę. Z tego względu uznaje się, że kosiarki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich, równych trawników, na których nie ma pagórków lub oczek wodnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kosiarki elektryczne są słabsze od spalinowych i mogą mieć problemy z wyższą trawą.

Kosiarki spalinowe są droższe, głośniejsze oraz cięższe od elektrycznych. Są również odrobinę trudniejsze w obsłudze – należy pamiętać o paliwie, odpowiednim poziomie oleju, czyszczeniu filtrów powietrza czy ogólnej konserwacji urządzenia, szczególnie w miesiącach zimowych. Jednakże te drobne niedogodności bledną przy korzyściach, jakie płyną z posiadania kosiarki spalinowej, ponieważ są to urządzenia bardzo mocne i wytrzymałe, które doskonale poradzą sobie z wysoką i wysuszoną trawą czy nawet spadami w sadzie. Poza tym kosiarkom spalinowym nie przeszkadza pofałdowany teren czy chociażby opadła rosa. Koszenie kosiarką elektryczną w sytuacji, gdy trawa jest mokra, nie jest dobrym pomysłem.

Dlatego podział jest dość prosty. Do rekreacyjnego koszenia niewielkiego trawnika, na przykład na działce, lepszym rozwiązaniem będzie kosiarka elektryczna. Tam, gdzie prace są dłuższe oraz cięższe, również ze względu na wysokość trawy czy pofałdowany teren, lepiej zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową.


Kontakt ze sklepem