0

Kominek w sypialni - czy to dobry pomysł?

Kominek często jest umieszczany w centrum życia rodzinnego i domowego, czyli w salonie. To miejsce, w którym gromadzą się wszyscy domownicy. Dzięki temu każdy z mieszkańców domu może cieszyć się przyjemnością, jaka płynie z posiadania kominka. Palenisko nie tylko ogrzewa – płomienie tworzą w pomieszczeniu wyjątkową, ciepłą atmosferę. Niektórzy chcą ten klimat przenieść do pokoju sypialnego, zastanawiają się jednak, czy to dobre rozwiązanie.
 

O czym należy pamiętać?

Kominek w salonie będzie ogólnodostępny i taki wybór jest bardzo praktyczny. Jeśli jednak marzymy o kominku w sypialni, to nie ma przeciwwskazań, żeby umieścić go właśnie tam. Należy jednak korzystać z niego w rozsądny sposób. Pamiętajmy, że zbyt wysokie temperatury nie wspierają zdrowego snu. W sypialni powinno być raczej chłodniej niż w innych pokojach. Z tego powodu w kominku w sypialni ogień nie powinien płonąć przez cały czas. W pokoju sypialnym doskonale sprawdzają się kominki, które nie wydzielają dymu, nie wymagają instalacji, są proste w obsłudze i nie nagrzewają zbyt mocno wnętrza. Dobrą propozycją są na przykład biokominki.

Do sypialni dobrze pasują również lekkie, przenośne kominki. Nawet tego rodzaju urządzenia wprowadzą do pokoju sypialnego wyjątkowy, romantyczny nastrój. Dobrym pomysłem jest również wybór modelu ze specjalną wkładką na olejki eteryczne. Odpowiednio dobrane zapachy sprzyjają relaksowi, poprawiają nastrój i wpływają na atmosferę w sypialni. W nowoczesnym wnętrzu możemy postawić na bezpieczny kominek elektryczny o designerskiej, oryginalnej konstrukcji.

 


 


Kontakt ze sklepem