Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jakimi kryteriami kierować się wybierając lodówkę?

Jedynym problemem, z jakim można się obecnie spotkać wybierając lodówkę, jest problem bogactwa. Wybór lodówek jest tak duży, że można spędzić w sklepie AGD kilka godzin i wciąż żadnej nie kupić. Niniejszy tekst ma za zadanie zestawienie najważniejszych kryteriów, które powinny zostać wzięte pod uwagę przy zakupie lodówki.
Na początku należy zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z chłodziarką, czy chłodziarko-zamrażarką. Te drugie są zazwyczaj większe, poza tym z oczywistych względów pobierają do pracy więcej prądu. Warto jednak pamiętać, że obecność zamrażarki, nawet niewielkiej, lecz posiadającej osobne drzwi, znacznie zwiększa funkcjonalność chłodziarki.
Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wielkość urządzenia. Przyjmuje się, że jego optymalna pojemność wynosi przynajmniej 110 l na jedną osobę i 30 l na każdą kolejną, co oznacza, że pojemność urządzenia przeznaczonego do użytku trzyosobowej rodziny wynosi 170 l. Nie są to jednak wytyczne, których należy przestrzegać za wszelką cenę, ponieważ równie ważna jest częstotliwość użytkowania – nie ma potrzeby zakupu dużej lodówki do domku letniskowego, w którym przebywa się od czasu do czasu.
Następnie należy pamiętać o konkretnych rozwiązaniach technologicznych zastosowanych w chłodziarce. Obecność dodatkowego wentylatora w jej wnętrzu sprawi, że niska temperatura będzie rozprowadzana równomiernie po całej objętości urządzenia. Z kolei pokrycie wewnętrznych ścian chłodziarki antybakteryjną powłoką sprawi, że przechowywana żywność dłużej zachowa swoją świeżość i nie będzie narażona na obecność szkodliwych mikroorganizmów. Zastosowanie dwóch agregatów oraz dwóch termostatów (osobnych dla każdej z obydwu części chłodziarko-zamrażarki) znacznie ułatwi konserwację urządzenia, na przykład jego rozmrażanie. Do tego należy dodać możliwie niską klasę energetyczną oraz moc zamrażarki. Drugi z wymienionych parametrów oznacza się odpowiednią liczbą gwiazdek. Im więcej gwiazdek, tym niższą temperaturę może osiągnąć zamrażarka.
Można również pamiętać o zaawansowanych opcjach, takich jak elektroniczne sterowanie urządzeniem czy system „No Frost”, polegający na usuwaniu wilgoci z urządzenia, dzięki czemu na jego wewnętrznych ścianach nie osadza się szron, zaś żywność dłużej zachowuje świeżość. Takie elementy jak mini barek czy kostkarka do lodu również będą miłym dodatkiem.
Ostatnimi kryteriami, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze lodówki, jest jej cena oraz warunki serwisu i gwarancji. Dzięki Internetowi można bez problemów znaleźć taki model urządzenia, który nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również nie wydrenuje naszych kieszeni. Z kolei odpowiedni serwis zapewni szybkie rozwiązanie jakichkolwiek problemów z działaniem lodówki.


Kontakt ze sklepem