Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jaką powierzchnię ogrzeje piec koza

Wolno stojące kominki, popularnie zwane kozami, ponownie stają się modne. Dla wielu właścicieli mieszkań i domów są alternatywą dla tradycyjnego kominka. Kominki tworzą szczególną atmosferę, jednak ich umieszczenie w domu to zwykle duża inwestycja, którą najlepiej jest przewidzieć już w fazie projektowej. Koza to idealne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań oraz mieszkańców domów, którzy nie planują budowy tradycyjnego paleniska. Dawniej kozy kojarzone były ze stwarzającym niebezpieczne warunki, nieładnym i mało ekonomicznym urządzeniem. Nowoczesne kozy to połączenie funkcjonalności, komfortu używania oraz wyglądu, które będą prezentowały się dobrze w klasycznych wnętrzach oraz podkreślą charakter nowoczesnego, industrialnego wystroju. Jest to bardzo dobry sposób na dogrzanie wnętrza mieszkania i domu, dla osób, które lubią ciepło. Warto wiedzieć z jaką ogrzewaną powierzchnią poradzi sobie wolno stojąca koza.

Piecyk koza – sposób na dodatkowe ciepło

Piec koza jest w stanie ogrzać wnętrze o dużej powierzchni, nawet o wielkości ponad 100 metrów kwadratowych. Znaczenie ma moc wybranego piecyka, którą określamy w kilowatach – w skrócie kW. Moc 1 kW jest wystarczająca do ogrzania powierzchni około 10 metrów kwadratowych. Na rynku dostępne są piece kozy o mocy od 2,5 kW, co wystarczy do ogrzania niewielkiego pomieszczenia. W przypadku mieszkania sprawdzi się koza o mocy na przykład kW. Piecyki wolno stojące mogą być również stosowane w większych wnętrzach – modele o mocy wartości nawet 17 kW, są wystarczające do ogrzania pomieszczenia o powierzchni nawet powyżej 150 metrów kwadratowych.
Kontakt ze sklepem