Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Rozpoczęcie sezonu jesienno-zimowego nie oznacza zakończenia sezonu rowerowego. Odpowiedni ubiór – dłuższe nakrycie, ciepła czapka, szalik oraz rękawiczki umożliwiają korzystanie z roweru nawet podczas mroźnej pogody, a także opadów deszczu i śniegu. O wiele większym wyzwaniem jest przygotowanie roweru i zabezpieczenie go przed zimowymi warunkami.

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem będzie umieszczenie roweru w zamkniętym, suchym pomieszczeniu – na korytarzu, w piwnicy lub w garażu. Nie każdy ma jednak taką możliwość. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w pokrowiec na rower. Niestety, nie jest to całkowicie skuteczne rozwiązanie. W przypadku bardzo niskich temperatur alternatywą może być korzystanie ze specjalnych przechowalni rowerów.

Aby rower mógł służyć nam zimą, warto pamiętać również o technicznych aspektach.

Rower zimą – przygotowanie

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia roweru będą błotniki. Ochronią one pojazd i rowerzystę przed zachlapaniem wodą lub błotem i działaniem soli. Jeśli zima jest szczególnie mroźna, a na ulicach znajduje się lód i śnieg, dobrym pomysłem są specjalne opony z kolcami. W lżejszych warunkach wystarczą opony z agresywnym bieżnikiem. Przyczepność roweru zwiększy również mniejsze niż na co dzień ciśnienie w kołach.

 

Należy również zadbać o klocki hamulcowe, pancerze, linki oraz łańcuch, który dobrze jest zabezpieczyć gęstym olejem. Jeśli nie posiadamy fachowej wiedzy, warto przed sezonem jesienno-zimowym, a także po zakończeniu zimy, wybrać się z rowerem do profesjonalnego punktu serwisowego.

 


Kontakt ze sklepem