Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać żelazko?

Żelazko to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Wygniecione, pomięte ubrania nie wyglądają elegancko i profesjonalnie, a w przypadku niektórych materiałów prasowanie jest niezbędne. Do wyboru mamy wiele rodzajów i modeli żelazek. Jak zdecydować się na odpowiednie urządzenie?

Z kablem czy bez?

Podstawową kwestią jest wybór urządzenia przewodowego lub bezprzewodowego. Żelazko bez kabla umieszcza się na specjalnej podstawie, na której urządzenie rozgrzewa się przed prasowaniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy w pomieszczeniu, w którym prasujemy, nie mamy dostępu do blisko umieszczonego gniazdka elektrycznego. Należy jednak pamiętać o odpowiednim czasie nagrzewania. Decydując się na model przewodowy, pamiętajmy o odpowiedniej długości kabla i elastycznym połączeniu z żelazkiem.

Stopa to podstawa

Stopa to bardzo ważny element, ponieważ od niego zależy wygoda i płynność prasowania. Popularne materiały na stopę to tania, ale trudna do czyszczenia stal lub aluminium i teflon, o dobrym poślizgu, ale mało wytrzymałe. Ceramika i emalia mają dobry poślizg, jednak to stopy ceramiczne są bardziej wytrzymałe. Stopy z szafiru są najbardziej trwałe i łatwe do czyszczenia.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na kształt i budowę stopy. Na przykład zwężona sprawdzi się, kiedy często prasujemy ubranka dziecięce lub koszule. Z kolei im więcej otworów znajduje się na stopie, tym prasowanie jest wygodniejsze. Dzięki temu większa powierzchnia materiału może być prasowania w danym momencie.

Moc, para i woda

Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na moc żelazka. Im jest ona wyższa, tym w krótszym czasie urządzenie się nagrzewa. Większa moc to również szybsze tempo ogrzewania wody potrzebnej do wytworzenia pary. Ważna jest także kwestia natężenia wytwarzania pary. Im jest ona wyższa, tym bardziej efektywne będzie prasowanie.


Kontakt ze sklepem