Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać rower dla dziecka?

Okazuje się, że zakup roweru dla dziecka to wielu przypadkach zadanie trudniejsze niżeli perspektywa zakupu tego sprzętu dla osoby dorosłej. Rower przeznaczony dla pociechy powinien być bowiem jak najlepiej przystosowany do wzrostu, umiejętności, czy możliwości fizycznych malca. Przede wszystkim powinien być one jednak maksymalnie bezpieczny.

Maluchom w przedziale wiekowym 2-4 lata najlepiej jest sprezentować rowerek biegowy, który na tym etapie jest opcją najbardziej wyważoną i jednocześnie taką, która dobrze przygotuje dziecko do kolejnych etapów rowerowych – wszak, po rowerku biegowym najczęściej nie potrzebuje już ono montowania bocznych kółek. Wiek od 4 lat wzwyż kwalifikuje natomiast do roweru posiadającego pedały, przy czym wyjątkowo ważny jest na tym etapie wybór odpowiedniego rozmiaru koła – im starsze dziecko, tym większa średnica. Podobnie rzecz ma się w przypadku dobierania rozmiaru ramy. Nie bez znaczenia pozostaje też wysokość kroku, co jest szczególnie ważne na etapie zakupu roweru biegowego.

Warto zaznaczyć, że jeśli w pierwszej kolejności zależy nam na jak najwyższym bezpieczeństwie malucha, to nie jest dobrym pomysłem, aby na poszukiwania roweru udawać się do zwykłych hipermarketów. W ogóle, zanim wyruszymy się na jakiekolwiek zakupy, dobrze jest zrobić choćby ogólne rozeznanie w temacie, porównać dostępne oferty, czy poszukać sprawdzonych i polecanych sklepów, w których można kupić dobry, dziecięcy rower.


Kontakt ze sklepem