Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać przedłużacz?

Przedłużacz to mały element wyposażenia, który zdecydowanie wpływa na naszą wygodę. Dzięki temu urządzeniu, możemy podłączyć do zasilania kilka urządzeń elektrycznych, nawet w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji tylko jedno gniazdko elektryczne. Przedłużacz umożliwia również korzystanie ze sprzętów, które są oddalone od źródła prądu. Znalezienie dobrego przedłużacza nie wydaje się trudnym zadaniem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli. Przed zakupem należy zastanowić się, do jakich celów i w jakich warunkach będzie używany przedłużacz.

Przedłużacz – kilka wskazówek

Podstawowym aspektem jest rodzaj izolacji, ponieważ ten czynnik w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Popularne, winylowe izolacje nie są odporne na działanie atmosferycznych warunków panujących na zewnątrz oraz uszkodzenia mechaniczne. Izolacja gumowa jest bardziej wytrzymała. W najbardziej ekstremalnych sytuacjach bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie przewodu RN, który chroni żyły izolacją gumową, całość jest kolei zabezpieczona izolacją z wytrzymałego neoprenu.

Warto również zwrócić uwagę jest moc. W tym przypadku musimy dopasować ten aspekt do swoich potrzeb, pamiętając jednak, że zwinięcie przewodu lub mała średnica żył zmniejsza ilość uzyskiwanej energii. Ważną cechą jest również klasa szczelności IP. Wartość „2” tego parametr oznacza, że do przewodu nie wnikają ciała stałe o średnicy większej niż 12,5 milimetra. Jeśli kolejną cyfrą jest „0”, przedłużacz nie powinien być używany we wnętrzach wilgotnych i zapylonych. Najbardziej odporny na warunki zewnętrzne jest przewód o parametrze IP44.

 


Kontakt ze sklepem