Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać podkaszarkę?

Piękny i zadbany trawnik, który jest marzeniem chyba każdego właściciela nawet najmniejszego kawałka zieleni, wymaga starań. W pielęgnację murawy należy włożyć sporo wysiłku i czasu. Dużym wsparciem jest odpowiedni sprzęt. Dobrze dobrana kosiarka sprawi, że dbanie o trawnik stanie się łatwiejsze. Oprócz kosiarki, warto zainwestować w jeszcze jeden sprzęt, dzięki któremu murawa będzie jeszcze ładniejsza. Takim bardzo pomocnym narzędziem jest podkaszarka.

Podkaszarka pomoże doprowadzić trawnik do idealnego stanu. Jest to precyzyjne urządzenie, lekkie i niewielkich rozmiarów, niezastąpione w trudno dostępnych partiach murawy. Dzięki podkaszarce możemy skosić zbyt wysoką trawę również w tych miejscach, do których nie dotrze zwykła kosiarka. Podkaszarka jest niezastąpiona, kiedy chcemy zająć się trawą pod drzewami, przy rabatach, krawężniku lub ścianie. Na bardzo małych przestrzeniach podkaszarka może nawet zastąpić kosiarkę. Jak znaleźć odpowiedni model? Możemy wybierać pomiędzy trzema typami podkaszarek.
 

Typy podkaszarek

Pierwszym z nich jest model elektryczny. Takie urządzenie zasilane jest elektrycznością z gniazdka, więc sprawdzi się w ogrodach, gdzie jest łatwy dostęp do prądu. Podkaszarka elektryczna jest lekka i prosta w obsłudze. Trawa jest zwykle cięta przy pomocy nylonowej żyłki albo plastikowych lub metalowych noży. Decydując się na tego typu urządzenie należy pamiętać o kablu, który może zahaczać o elementy otoczenia.

Alternatywą dla podkaszarki elektrycznej jest model akumulatorowy, który nie wymaga podłączenia do gniazdka. W tym przypadku ważna jest pojemność akumulatora.

Najbardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest podkaszarka spalinowa. To odpowiedni wybór, jeśli chcemy zajmować się większą powierzchnią, ponieważ podkaszarki spalinowe mogą mieć większą średnicę cięcia. Takie urządzenie jest jednak cięższe od innych modeli. 

 


Kontakt ze sklepem