Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać paliwo do kominka?

Do właściwego działania kominka potrzebne jest odpowiednie paliwo. To podstawowy wybór, podczas którego trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak wydajność, oddziaływanie na środowisko i bezpieczeństwo użytkowania.

Czym palić w kominku?

Najpopularniejszym paliwem kominkowym jest drewno. Można go używać w wielu rodzajach kominków, z wyjątkiem modeli elektrycznych i gazowych oraz biokominków. Drewno jest łatwo dostępne i tanie, a podczas jego spalania do atmosfery wydalana jest stosunkowo niewielka ilość szkodliwych substancji. Bardzo dużo zależy od rodzaju stosowanego drewna. Najlepiej pali się to pochodzące z drzew liściastych, które jest bardziej kaloryczne i odpowiednie do ogrzewania. Najlepsze gatunki pod tym względem to między innymi buk, dąb, akacja, brzoza lub jabłoń. Do palenia w kominku nie nadaje się zbytnio drewno drzew iglastych, które wytwarza dużo sadzy, a także sklejka i miał drzewny. Warto też wiedzieć, że im mniejsze są wilgotność i udział kory w drewnie, tym bardziej wydajne będzie paliwo. W kominku można też palić brykietem drewnianym lub pelletem, które mają wysoką wartość energetyczną, emitują niewielką ilość szkodliwych związków i są dobrą alternatywą dla drewna.

Czym nie palić?

W kominku nie należy palić węglem. Jego temperatura spalania jest bardzo wysoka i może doprowadzić do zniszczenia wkładu kominkowego. Ponadto, podczas spalania węgla, do atmosfery uwalniane są szkodliwe substancje. W kominku nie należy palić również starymi meblami, ponieważ zwykle są one pokryte farbą lub lakierem i mogą emitować groźne dla otoczenia substancje.

 


Kontakt ze sklepem