Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać odśnieżarkę?

Nadchodzi zima, a wraz z nią bitwy na śnieżki, lepienie bałwana i szusowanie po stokach. Niestety zima wiąże się także ze żmudnym odśnieżaniem. Zwłaszcza jeśli mieszkamy w domu, odgarnianie śniegu z podjazdu czy chodników może być bardzo wyczerpujące. Większość z nas korzysta ze standardowych łopat, ale im większa działka, im więcej śniegu napada, tym bardziej uciążliwa jest to praca. Dobrym pomysłem jest więc kupno odśnieżarki, która znacznie ułatwi nam prace w zimie.

Elektryczna czy spalinowa?

Na rynku istnieją dwa rodzaje odśnieżarek - z napędem elektrycznym lub spalinowym. Rodzaj i wielkość maszyny powinniśmy dostosować do terenu, na którym zamierzamy pracować. Maszyny elektryczne mają znacznie mniejszą szerokość odśnieżania, niższą moc oraz możliwość usuwania pokrywy śnieżnej, niż urządzenia z napędem spalinowym. Ponadto niezbędne jest korzystanie z przedłużacza, który nawet przy niewielkiej długości może powodować spadek napięcia. Odśnieżarki spalinowe natomiast doskonale nadają się do ciężkiej pracy. Pomimo częstszych czynności serwisowych, maszyna z tym typem napędu, odśnieży nawet bardzo dużą działkę. Ważne, bu kupić odśnieżarkę z przeniesieniem napędu na koła - jest to przydatne zwłaszcza przy mokrym śniegu. Dodatkowym ułatwieniem będzie reflektor oświetlającym teren przed maszyną czy podgrzewane uchwyty, dzięki którym nie zmarzną nam ręce.

Jak działa odśnieżarka?

Działanie odśnieżarek nie jest skomplikowane. Maszyna za pomocą silnika obrotowego przekazuje śnieg do wirnika, który zbiera biały puch, by potem wyrzucić go przez komin. Możemy swobodnie manewrować ustawieniami komina i zdecydować, na którą stronę śnieg ma być odrzucany. Warto pamiętać także o dobrym przygotowaniu terenu. Pod białą pokrywą nie widać dokładnie roślin i innych elementów ogrodu, których nie chcielibyśmy uszkodzić. Dobrym pomysłem będzie więc oznaczenie trasy, po której będzie poruszać się odśnieżarka, używając do tego patyków czy chorągiewek wbitych w ziemię.

 


Kontakt ze sklepem