Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać dyktafon?

Dyktafon posiada zastosowanie nie tylko podczas przeprowadzania wywiadów. Jako rejestrator dźwięku znajduje wygodne użycie w roli naszego osobistego urządzenia do notatek głosowych. Używamy go gdy chcemy w wygodny sposób nagrać wykład lub przemówienie. W poważniejszych przypadkach dyktafon pozwala także na zgromadzenie dowodów rzeczowych.

Kryteria wybierania dyktafonu

Aby urządzenie działało jak najsprawniej oraz abyśmy mieli możliwość dopasowania trybu jego działania do naszych oczekiwań, warto jest zwrócić uwagę na kwestię formatu, w jakim nagrywane są dźwięki, a także przyjrzeć się jakości nagrań. Standardowe urządzenie zapisuje pliki w formacie MP3 lub WMA, natomiast sprzęt z wyższej półki zapewnia doskonałą jakość dźwięków poprzez format PCM. Dobry dyktafon powinien umożliwiać nam wybór trybu, w zależności od tego, czy naszym priorytetem jest uzyskanie jak najlepszej jakości nagrania czy działanie urządzenia w jak najdłuższym trybie.

Rejestracja dźwięku będzie zależeć od rodzaju mikrofonu. Przy modelach monofonicznych, które posiadają dość wysokie parametry, możliwym jest nagrywanie dźwięków nawet z odległości 10 metrów. Jeszcze większym zasięgiem cechują się modele stereofoniczne.

Pamiętajmy również, aby zwrócić uwagę na to, jaki jest czas działania urządzenia bez ładowania. Dla najlepszych na rynku modeli jest to nawet kilkaset godzin. Patrząc na funkcje dodatkowe, które zwiększają przydatność urządzenia, warto zwrócić uwagę na automatyczną opcję nagrywania dźwiękiem. Jest to opcja, dzięki której dyktafon nagrywa jedynie wtedy, gdy w jego otoczeniu dojdzie do przekroczenia tak zwanego poziomu słyszalności, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu baterii.


Kontakt ze sklepem