Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak wybrać dobry statyw?

Każdy, kto zajmuje się fotografią na poważnie, posiada statyw. Wybór tego typu sprzętu na rynku jest ogromny. Na statyw decydują się nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy rozpoczynający swą przygodę z aparatem fotograficznym. Dlatego warto zapytać: jak wybrać dobry statyw?
Statyw to nieoceniona pomoc przy robieniu zdjęć w warunkach do tego niesprzyjających. Bez statywu trudno będzie zrobić dobre zdjęcie nocą lub w zaciemnionym pomieszczeniu, a także panoramę i zdjęcie HDR. Statyw jest także nieodzowny, gdy chcemy fotografować różnego typu eventy. Ponadto w niektórych sytuacjach nie da się fotografować bez statywu. Tak jest w przypadku animacji poklatkowej czy chociażby malowania światłem.

Statyw amatorski
Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać statyw amatorski czy profesjonalny, musisz odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania. Zatem: do czego i jak często będziesz używać statywu? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią i chcesz tylko okazjonalnie używać takiego sprzętu – możesz z powodzeniem zdecydować się na statyw amatorski.

Statyw profesjonalny
Zestaw profesjonalny jest przeznaczony dla osób, które zajmują się fotografią na poważnie. Jeśli posiadamy lustrzankę, szczególnie taką z górnej półki cenowej, trzeba pomyśleć o doborze statywu, który będzie mocny i stabilny. Takie aparaty do najlżejszych nie należą, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwie. Pamiętajmy zatem, że porządny, profesjonalny statyw wykonany jest z dobrej jakości materiału. Ma też odpowiedni ciężar, jest stabilny, zaś jego głowica pracuje płynnie.


Kontakt ze sklepem