Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Jak działa pochłaniacz?

Pochłaniacz jest jednym z trybów, w którym może działać okap. Najbardziej przydaje się on w sytuacjach, w których nie mamy możliwości korzystania z kanału wentylacjnego. Ustawienie okapu na tryb pochłaniacza sprawia, że zaczyna on pracować w obiegu zamkniętym, a więc powietrze nie jest tu wymieniane tylko oczyszczane. Tym samym, obniżenie temperatury w pomieszczeniu oraz wychwytywanie wilgoci nie jest tu możliwe.
 
Oczyszczanie powietrza przez pochłaniacz odbywa się dzięki wykorzystaniu specjalnego systemu aktywnych filtrów węglowych. Warto podkreślić, że filtry te bazują na właściwościach węgla aktywnego, który wyłapuje z powietrza wszelkie szkodliwe i nieprzyjemne substancje zapachowe. Co jednak istotne, sprawne działanie pochłaniacza wymaga regularnej wymiany owych filtrów, a to skutkuje wzrostem kosztów użytkowania okapu. Zależnie od częstotliwości oraz intensywności gotowania, a także od rodzaju stosowanych filtrów, roczne nakłady finansowe na pochłaniacz mogą oscylować w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
 
Należy podkreślić, że pomimo faktu, iż pochłaniacz nie jest tak skuteczny jak wyciąg posiadający podłączenie do komina wentylacyjnego, to jednak ten pierwszy jest bardziej uniwersalny i samowystarczalny, gdyż można go zastosować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach.
 

Kontakt ze sklepem