Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Do czego służą aereator i wertykulator?

Zadbany, równy i zdrowo rosnący trawnik to powód do dumy każdego właściciela przydomowego ogrodu lub działki. Większość z nas zdaje sobie jednak sprawę, że osiągnięcie tego celu nie jest proste. Jest bardzo wiele czynników, które mają wpływ na wygląd i wzrost trawy, trzeba także pamiętać o właściwej pielęgnacji murawy.

Częstym problemem, z którym mamy do czynienia w przypadku kilkuletnich trawników, jest zahamowanie wzrostu trawy. Przyczyną takiego stanu jest tzw. filc, czyli zbita, gęsta warstwa kłączy i pędów. Filc sprawia, że do gleby oraz korzeni trawy nie dostaje się odpowiednia ilość wody i powietrza. Taką warstwę trzeba regularnie usuwać, aby rozluźnić strukturę gleby. Niezbędne są dwa zabiegi pielęgnacyjne: wertykulacja i aeracja. Do ich przeprowadzenia służą odpowiednie urządzenia, czyli w czasie wiosny wertykulator, a późnym latem lub jesienią – aerator.

Pielęgnacja trawnika – wertykulacja i aeracja

Wertykulator to urządzenie, które posiada specjalne, pionowe noże. Podczas wertykulacji, która określana jest również jako pionowe koszenie trawnika, ostrza przecinają filc oraz niszczą mchy i chwasty. Dzięki temu do trawy dociera większa ilość promieni słonecznych, a także wartości odżywczych. Wertykulator nacina glebę, co pomaga ją rozluźnić i napowietrzyć, a trawie umożliwia lepszy wzrost.

Aeratory służą do nakłuwania gleby – urządzenia są wyposażone w rurki lub kolce. W czasie aeracji powstają głębokie otwory, przez które do gleby dociera powietrze. Zabieg trzeba połączyć z piaskowaniem, czyli rozsypaniem na powierzchni murawy warstwy piasku, co poprawia strukturę gleby.

 


Kontakt ze sklepem