Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Czym ogrzać domek letniskowy

Z domku letniskowego korzystamy okazjonalnie, najczęściej latem. Jednak nawet w takim przypadku warto zadbać o ogrzewanie takiego budynku. Nawet wiosną lub latem mogą zdarzyć się chłodniejsze dni i noce, będzie to także okazja, aby z domku letniskowego korzystać również poza sezonem. Ogrzewanie stosowane w takim miejscu powinno być skuteczne, ale ekonomiczne i proste w obsłudze. Co wybrać?
 

Sposoby na ogrzanie domku letniskowego

Jedną z metod ogrzewania, którą warto przewidzieć już na etapie projektowania i budowy domku, jest kominek z płaszczem wodnym. Dlaczego jest to dobra opcja dla właścicieli domków letniskowych? Kominek z płaszczem wodnym podłączony do instalacji ogrzeje cały budynek. Nie wymaga instalacji kotła i jest piękną ozdobą wnętrza, która w chłodniejsze wieczory stworzy ciepłą, przyjemną atmosferę. Trzeba jednak pamiętać, że wkład kominkowy do takiego paleniska jest droższy od tradycyjnych. W domku letniskowym sprawdzi się także tradycyjny kominek, trzeba jednak pamiętać o zapasie drewna.


Kolejną ciekawą propozycją jest wybór pieca wolnostojącego, popularnie zwanego kozą. Jego instalacja nie jest kłopotliwa – wystarczy ustawić go w dowolnym miejscu z dostępem do komina. Koza zajmuje niewiele przestrzeni, a urządzenie o odpowiednio dobranej mocy może ogrzać wnętrze o powierzchni nawet 100 metrów kwadratowych.

Jednak pomimo tych zalet pieca wolnostojącego należy zdać sobie sprawę, że koza nie zastąpi jakiegokolwiek systemu centralnego ogrzewania.

 


Kontakt ze sklepem