Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Czym jest i do czego służy aerator glebowy?

Każdy z nas chciałby mieć w swoim ogrodzie soczystą, bujną i wiecznie zieloną trawę. Niestety, utrzymanie ładnego trawnika wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych z aeracją na czele. Czym jest i do czego służy aerator glebowy oraz czy rzeczywiście powinniśmy go wykorzystywać w naszym ogrodzie?

Czym jest aerator glebowy?

Aerator glebowy to urządzenie, którego zadaniem jest napowietrzenie gleby. Sama konstrukcja urządzenia jest stosunkowo prosta, co przekłada się również na jego cenę – najtańsze aeratory glebowe kupimy już w okolicach 100-200 złotych. Aerator glebowy jest urządzeniem, w którym elementem roboczym jest obracający się walec pokryty zębami lub rurkami. Ich rolą jest nakłuwanie trawnika w celu jego napowietrzenia oraz rozluźnienia darni.

Po co to wszystko?

Aeracja to zabieg, który powinniśmy powtarzać przynajmniej raz w roku. Wszystkie kalendarze ogrodnicze przewidują ją na przełomie lata i jesieni. W ten sposób napowietrzamy glebę sprawiając, że szybciej się ona regeneruje oraz zachowuje lepszy stan, co przekłada się w bezpośredni sposób na jakość samego trawnika.

Dodatkowo do aeracji?

Decydując się na aerację gleby, warto jednocześnie wykonać zabieg jej piaskowania, tj. wypełnić powstałe po aeracji nakłucia zwykłym piaskiem. W ten sposób efekt utrzyma się dłużej, zaś głębsze warstwy gleby staną się luźniejsze i lepiej napowietrzone.


Kontakt ze sklepem