Witamy w sklepie hurtownia7.pl!Przyszykowaliśmy dla Ciebie specjalny rabat w wysokości 10 zł na pierwsze zakupy w naszym sklepie. Wystarczy że poniżej wprowadzisz swój adres email i wyślemy do Ciebie kod rabatowy.

Wykorzystałeś już kod rabatowy.
Podany email jest niepoprawny.
Kod rabatowy został wysłany na maila.


Promocja dotyczy wyłącznie nowych klientów.
0

Co najpierw – aerator czy wertykulator?

Do pielęgnacji trawnika niezbędna jest kosiarka. Bardzo pomocnym urządzeniem jest również podkaszarka, dzięki której możemy dotrzeć nawet do trudniej dostępnych miejsc. Na liście przydatnych sprzętów możemy umieścić także aerator oraz wertykulator (lub urządzenie, które spełnia funkcje obydwu z nich).

Wertykulator służy do napowietrzenia trawniku. Jego elementami są noże, które przecinają sfilcowaną, wierzchnią warstwę trawnika i wydobywają obumarłą trawę na powierzchnię murawy. Wertykulacja pomaga napowietrzyć i rozluźnić glebę, zapobiegać powstawaniu mchu oraz usunąć chwasty. Po zabiegu trawa jest pobudzona do bardziej intensywnego wzrostu. Wertykulację należy przeprowadzić wczesną wiosną, po drugim lub trzecim koszeniu w sezonie. Najlepiej, aby trawa miała wysokość około 1 centymetra. Wertykulację możemy przeprowadzić też jesienią, jednak należy pamiętać, że potrzebny jest czas na przedzimową regenerację.

Aerator również służy do napowietrzenia trawnika. Aerator ma specjalne rurki lub kolce, które nakłuwają ziemie i rozluźniają podłoże. Dzięki aeracji usuniemy zbitą skorupę gleby, a także pozbędziemy się siewek. Po zabiegu murawa jest bardziej odporna na deptanie. Aeracja przyśpiesza proces regeneracji. Należy przeprowadzić ją na mokrej glebie wiosną, ale inne pory – wiosna i jesień – również są odpowiednie.

Wertykulacja jest bardziej intensywna od aeracji. Tę drugą czynność możemy wykonywać częściej, szczególnie, jeśli murawa jest mocno użytkowana. Jeśli chcemy przeprowadzić obydwa zabiegi jednego dnia, to rozpoczynamy od wertykulacji.

 


Kontakt ze sklepem